Március és május között számottevően visszaesett a bejelentett lakossági ágyi poloska fertőzések száma. Rekordszintre csökkent a fertőzöttség, de ez most újra emelkedik.
A koronavírus-járvány ideje alatt 21%-kal csökkent a lakosság által bejelentett ágyi poloska fertőzések száma Budapesten az előző év azonos időszakához képest.Ennek egyik oka az lehet, hogy a vírusfertőzéstől való félelem miatt nem merik megrendelni a szolgáltatást, így kerülve az idegen kontaktust.
A lakossági bejelentések száma annak ellenére csökkent, hogy a koronavírus miatti korlátozások következtében fokozottabban érzik a problémát az érintettek, hiszen akár a nap 24 órájában össze vannak zárva a vérszívókkal.
A fertőzés csökkenésének másik oka a koronavírus közvetett hatása lehet, de ezzel a fertőzöttség egy adott területen nem csökken, maximum a nemzetközi turizmus csökkenésével járó átfertőzés lassul. A nemzetközi turizmus az ágyi poloska magyarországi terjedésének vezető okai között szerepel, melynek átmeneti megszűnése lefékezte az ágyi poloskák terjedését.
Magyarországon sajnos az egyik oka a terjedésnek azok a lomtalanítási időszakok, amelyek tulajdonképpen egész évben folytatódnak és a lakók által kidobott tárgyakban-főleg régi bútorok, fekvőhelyek-amelyek fertőzési gócok lehetnek, ugyanis ilyenkor a lomokat széttúrják és sokan hazaviszik a saját lakásukba, ezzel lehetőséget adva az ágyi poloska továbbterjedésének.
- Ingyenes szűrés a JEK-ben
- A mesterséges megtermékenyítés sikerességét javító inkubátort fejlesztenek a PTE-n
- Újbuda polgármestere levélben fordult az egészségügyi államtitkárhoz
- Drasztikusan csökken az orvosi ügyeletek száma Budapesten
- Semmelweis nap a Jahn Ferenc Kórházban
Hozzászólások