Régóta üzenget egymásnak Lázár és Pikó a kerület polgármestere. Lázár most egy ajánlattal kedveskedik a Józsefváros lakóinak. A téma főváros VIII. kerületében megépítendő Pázmány Campus.
Ajánlatom a józsefvárosiaknak
Az ezeréves keresztény-magyar szövetség újabb mérföldköve – az ország egyik legnagyobb és legrégebbi egyetemének az új campusa az elmúlt 35 év legnagyobb iskola építése. A Pázmány Campus a keresztény iskolához és a Palotanegyedhez méltó, 300 milliárdos beruházás nem “csak” egyetemépítés, hanem városfejlesztés is – amiben éppen csak a városrész, Józsefváros önkormányzata nem partner. Míg a polgármesteri hivatal csak kampányszerűen, szavakban képviseli a helyieket, mi a környezetük megújítását ajánljuk nekik. A VIII. kerület vezetése – noha többször, sok fórumon kértem – továbbra sem hajlandó elmondani, hogyan rendezzük, fejlesszük a Pázmány Campus beruházáshoz kapcsolódó területet. Ezért most a Palotanegyedben élőknek szeretnék ajánlatot tenni:
Felújítjuk a beruházás közvetlen szomszédságában lévő utcák társasházainak homlokzatát:
Bródy Sándor utcában (Múzeum krt. – Szentkirályi u. közötti szakaszán)
Szentkirályi utcában (Bródy Sándor u. – Múzeum u. közötti szakaszán)
Múzeum utcában (Múzeum krt. – Szentkirályi u. közötti szakaszán)
Felújítjuk a közterületeket – megújulnak a járdák, útburkolatok, a kapcsolódó közmű infrastruktúra, és ezzel egyidejűleg zöldítésre – fa- és cserjetelepítésre – is sor kerül a:
Puskin utcában (Rákóczi út – Bródy Sándor u.),
Múzeum utcában (Múzeum krt. – Szentkirályi u.),
Szentkirályi utcában (Mikszáth K. tér – Rákóczi út),
Bródy Sándor utcában (Múzeum krt. – Horánszky u.)
Pollack Mihály téren
Vas utca és Trefort utca teljes szakaszán
Vételi ajánlatot teszünk azoknak a lakástulajdonosoknak, kiknek ingatlanjaik a Pázmány Campus közvetlen közelében vannak, az alábbi társasházakban:
Bródy Sándor u. 9,
Szentkirályi u. 23, 29-31 és 33-35. szám alatt
Így nem csak az ország gazdagodik majd egy új egyetemi campusszal, hanem annak környezete is megújul majd.
- Brexit – Automatikussá teszi a brit kormány az EU-állampolgárok előzetes letelepedett státusának véglegesítését
- DNS támasztja alá, hogy nem az volt akinek hitték
- Ki ne emlékezne 1987-re? – A nagy havazás
- MP képviselő marad
- 300 milliárd forintnyi uniós támogatás Budapestnek
Hozzászólások