Home / Koronavírus / Kásler dupla hullazsákot javasol

Kásler dupla hullazsákot javasol

A koronavírusos elhunytak biztonságos szállítása érdekében most is dupla hullazsák alkalmazását javasolja az emberi erőforrások minisztere a kórházaknak – ez derül ki abból az október 12-én kiadott egyedi utasításból, amelyet Kásler Miklós EMMI-miniszter küldött a kórházaknak.

Kegyeleti portál Alapítva 2003-ban

  • Mérföldkő a kegyeleti kultúrában Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében
    by kegyelettel on 2026.02.12. at 20:37

    Négy hónapja működik Nyírbátorban a vármegye első helyi krematóriuma, amely véget vetett az évtizedes kiszolgáltatottságnak és a távoli városokba történő, költséges szállításoknak. Korábban a hamvasztás Debrecenben, Gesztelyen vagy akár Budapesten történt, ami időben és anyagilag is megterhelte a gyászoló családokat. Baracsi Balázs ötévnyi előkészítő munka után valósította meg a beruházást. „Korszakváltás ez a térségben. A The post Mérföldkő a kegyeleti kultúrában Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében appeared first on Kegyeleti portál.

]

A járvány kezelésével kapcsolatos tudnivalókat tartalmazó dokumentumban szerepel az egészségügyi szakmai kollégium patológia tagozata által összeállított eljárásrend is. Ez alapján:

“a koronavírus fertőzésben elhunytat dupla exit zsákba szükséges tenni, a külső zsák felületét fertőtleníteni majd jelöléssel kell ellátni. Ez az osztályos ápoló feladata, amely során az egyszer használatos védőkesztyű, vízlepergető védőköpeny és minimálisan FFP2 maszk használata szükséges.”

írja az atv.hu

Facebook hozzászólás

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Budapesti közélet

Voks

Legutóbbi bejegyzések