Home / Közélet / Fővárosi Önkormányzat / Új ivókutakkal küzd a hőség ellen a Fővárosi Önkormányzat

Új ivókutakkal küzd a hőség ellen a Fővárosi Önkormányzat

A Fővárosi Önkormányzatnak fontos, hogy enyhülést nyújtson a klímaváltozás miatt egyre sűrűbben előforduló extrém hőségek idején. A budapestieket a kánikula fokozottan érinti, a rekkenő hőségben az utcák hőkatlanná válnak.

A forgalmas terekre helyezett Hűsítő szigetek mellett több tucat ivókút kerül a közterekre a következő hetekben. Az első ilyen ivókutat a Kodáy köröndön adta át Dorosz Dávid klímavédelmi és fejlesztési főpolgármester-helyettes és Keszler Ferenc, a Fővárosi Vízművek vezérigazgatója.

Dorosz Dávid elmondta: „A városnak alkalmazkodnia kell, ezért indítottuk a Hűsítő Budapest akciót, amelynek keretében átadjuk a kutakat. Azon dolgozunk, hogy mindenki megfelelő folyadékhoz jusson és a palackos víznél környezetbarátabb megoldást találjon a nagy melegben.”

A talajmenti hőmérséklet akár 40-45 Celsius fok is lehet a belvárosban, ezért a Főváros a négylábú kis barátainkról sem feledkezett meg az új közkutak tervezésekor. Így a kisállat-tulajdonosok sétáltatás közben is gondoskodhatnak kedvenceik folyadék-utánpótlásáról.


Ezt olvasta már?

Budapest 24 Az MR3.hu tagja

  • Közlekedés az ünnepség alatt
    by budapestihirek on 2026.03.12. at 21:00

    Nemzeti ünnepünk alkalmából március 15-én, vasárnap több fővárosi helyszínen rendezvényeket és demonstrációkat tartanak. Emiatt a délelőtti és a kora délutáni órákban jelentős közlekedési korlátozásokra, valamint a közösségi közlekedést érintő változásokra kell számítani Budapest belvárosában. Délelőtt a Kossuth Lajos tér és a Margit híd környékén lesznek lezárások, kora délutántól pedig az Andrássy úton és a Hősök The post Közlekedés az ünnepség alatt appeared first on Budapest 24.

Facebook hozzászólás

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Budapesti közélet

Voks

Legutóbbi bejegyzések