MŰPA – Generációváltás a műkereskedelemben

Generációváltás a műkereskedelemben, az alternatív műtárgybefektetések és a kortárs műgyűjtési stratégiák lesznek a kiemelt témák az idei Műtárgybefektetési Konferencián, amelyet november 12-én tartanak a Müpában, Budapesten.

A konferencia nagy hangsúlyt fektet a műtárgypiacra belépő új szereplőkre is. Az eseményt A magyar művészek aukciós piaca című kiadvány megjelenése is kíséri. A kiadvány a magyar művészek legnagyobb aukciós sikereit bemutató, 50 ezer tételt tartalmazó adatbázisát, valamint a Top20 magyar fotográfus aukciós eredményeinek rangsorát is tartalmazza – olvasható a konferenciát szervező mutargy.com MTI-hez elküldött tájékoztatójában.
Az egész napos konferencián három-három előadás- és kerekasztal beszélgetés, valamint egy könyvbemutató várja az érdeklődőket. A nyitó előadáson Martos Gábor műkereskedelmi szakíró a magyarországi és nemzetközi aukciós legek, a sztártételek világába vezeti be az érdeklődőket.
A Generációváltás a műtárgypiacon című kerekasztal beszélgetés résztvevői (Kelen Anna művészettörténész – Virág Judit Galéria, Kieselbach Ákos művészettörténész, műkereskedő – Kieselbach Galéria, Kováts Dávid tulajdonos – Dobossy Aukciósház és Nagyházi Lőrinc tulajdonos – Nagyházi Galéria) maguk is másodikgenerációs tulajdonos-műkereskedők, akik tevékenységükkel alakítják a műtárgypiacot. A beszélgetést Serfőző Kriszta kulturális szervező vezeti.
Kollmann Szilvia, a műtárgy.com alapítója és ügyvezetője a műtárgypiaci adatok, eredmények megismerésének fontosságáról tart előadást, bemutatja A magyar művészek aukciós piaca című új kiadványt.
A második kerekasztal-beszélgetést Emőd Péter művészeti újságíró, műtárgypiaci szakértő vezeti, a téma a festményeken túli műtárgypiac lesz. Szobrok, porcelánok, órák, ékszerek, régi iratok, bélyegek és érmék gyűjtői és műkereskedői beszélnek az általuk választott gyűjtői terület szépségeiről és nehézségeiről. A beszélgetés résztvevői lesznek Barabás Lajos műgyűjtő, pénzügyi tanácsadó, Sonka Krisztián, a Darabanth Aukciósház irodavezetője, Mádi László közgazdász, főiskolai tanár és Szongoth Gergely óra-, ékszer- és drágakőszakértő-becsüs.
Ezt követően Rudolf Anica, az Újművészet magazin vezető szerkesztője mutatja be Konok Tamás Emlékkövek. Fejezetek egy önéletrajzból című könyvét.
Ébli Gábor esztéta, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) oktatója konkrét példákon keresztül a kortárs műgyűjtés stratégiáiba és motivációiba avatja be az érdeklődőket.
A Spengler Katalin műgyűjtő által vezetett kerekasztal-beszélgetésen a műtárgykereskedelem különféle szereplői beszélnek az együttműködésről, az alkotó, a galéria és a múzeum, illetve a gyűjtő kapcsolat- és érdekrendszereiről. A beszélgetés résztvevői Szipőcs Krisztina művészettörténész, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum szakmai igazgatóhelyettese, László Géza ügyvezető igazgató (Netvestor Kft.), Ongjerth Dániel, az Inda Galéria igazgatója, valamint Szűcs Attila festőművész.
A konferenciához kapcsolódó VIP-programon az érdeklődők szakmai tárlatvezetéssel tekinthetik meg a Mintázat és dekoráció című kiállítást, valamint részt vehetnek a művészet és bor tematikájú borkóstolón, az utóbbi esemény meghívott vendége Dragomán György író és Szűcs Attila festőművész lesz.

Please follow and like us:
3k
fb-share-icon0
Tweet 230
Pin Share20

Hozzászólások

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .