Home / Kerületi hírek / XV. kerület / A XV. kerület a Szilas Liget beruházás mielőbbi megvalósítását kéri a minisztertől

A XV. kerület a Szilas Liget beruházás mielőbbi megvalósítását kéri a minisztertől

A XV. kerület önkormányzata levélben fordult a közlekedési és beruházási miniszterhez annak érdekében, hogy a Rákosrendező térségét érintő, nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházások mielőbb megvalósulhassanak.

Cserdiné Németh Angéla polgármester levelében gratulált a miniszteri kinevezéshez, majd felhívta a figyelmet arra, hogy a korábban kiemelt beruházássá nyilvánított Szilas Liget fejlesztése a XV. kerület számára kiemelt jelentőségű. Az önkormányzat szerint a beruházás nemcsak az érintett ingatlanok hasznosítását szolgálná, hanem hozzájárulna a környék fejlődéséhez, a lakóhelyi fejlesztésekhez és a kerület egészének gyarapodásához is.

A levélben hangsúlyozzák, hogy a kerület eddig is támogatta azokat a fejlesztéseket, amelyek a helyi szabályok betartása mellett a közérdeket szolgálják. Az önkormányzat ugyanakkor úgy véli, hogy a projekt előrehaladásához szükség van a kormány aktív közreműködésére is.

A polgármester arra kérte a minisztert, hogy vizsgálja felül a beruházás jelenlegi helyzetét, és támogassa annak folytatását. Egyben jelezte, hogy az önkormányzat kész személyes egyeztetésre is, hogy közösen találjanak megoldást a Szilas Liget fejlesztésével, valamint a Rákosrendező térségét érintő egyéb, kiemelt jelentőségű beruházásokkal kapcsolatban.


Facebook hozzászólás

Budapesti közélet

Voks

Legutóbbi bejegyzések