Home / Közélet / Koszorúzás MSZP 1956-2022

Koszorúzás MSZP 1956-2022

A nemzetnek mindenki része: az 1956-os utcai hősök, akik a szabadságért harcoltak, Nagy Imre és azok is, akik egy jobb oktatásért küzdenek – mondta Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke vasárnap.

    Kunhalmi Ágnes Komjáthi Imrével, az MSZP társelnökével Nagy Imre egykori miniszterelnök szobránál mondott beszédet az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 66. évfordulója alkalmából. Kunhalmi Ágnes felhívta a figyelmet arra: október 23-án az egész nemzet azokra a hősökre emlékezik, akik a hazájukért és a szabadságért harcoltak és Nagy Imre miniszterelnök meghatározó, kiemelkedő, „ha nem a legkiemelkedőbb” szereplője volt az 1956-os eseményeknek.

  Kunhalmi Ágnes szerint az elmúlt években a Fidesz megpróbálta eltagadni Nagy Imre szerepét és kizárólag az utcán tüntető hősökre, fiatalokra koncentrált, de véleménye szerint Nagy Imre

„ugyanolyan fontos szereplője az eseményeknek, mint mindazok a fiatalok és hősök, akik kimentek akkor az utcákra és harcoltak egy autoriter, elnyomó hatalommal szemben”.

Nagy Imre az akkori elnyomó hatalom áldozata volt, ma azok a fiatalok, akik tüntetnek az oktatásért, egy jobb országért, egy közös nemzeti ügyért, „ugyanilyen áldozatai ennek az autoriter rendszernek”, amelyet a Fidesz az elmúlt 12 évben kiépített.

Budapest, 2022. október 23. Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke beszédet mond, mellette Komjáthi Imre társelnök a párt az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulója alkalmából tartott ünnepi megemlékezésén Budapesten, Nagy Imre szobránál 2022. október 23-án. MTI/Mónus Márton

A Fidesz fenyegeti a tanárokat, kirúgja a pedagógusokat és kizárja a nemzetből mindazokat, akik nem értenek vele egyet, „nem riad vissza (.) az egyre durvább politikai retorzióktól sem”.

Kunhalmi úgy gondolja, hogy nem kell különösebben magyaráznia a párhuzamot 1956-tal. Azok a fiatalok, tanárok és szülők, akik vasárnap is tüntetni fognak egy jobb oktatásért, a jövő Magyarországáért, nagyon magasztos erkölcsi, összenemzeti ügyért harcolnak, és „nem szabad engedni, hogy kizárjon bennünket egy autoriter rendszer a nemzetből”.

A nemzetnek mindenki része: az 1956-os utcai hősök, akik a szabadságért harcoltak, Nagy Imre és azok is, akik egy jobb oktatásért, a felemelkedő nemzet zálogáért, a jó iskoláért küzdenek – tette hozzá.
    Komjáthi Imre beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy 1956 őszén a magyar nép nemet mondott a diktatúrára, és igent mondott a demokráciára. Ma a „mi feladatunk újra az, hogy Magyarországot visszavezessük a demokrácia útjára” – jelentette ki.
    A két politikus koszorút helyezett el Nagy Imre szobránál.

Fotó: MTI/Mónus Márton

BK Közéleti hírek Budapestről

  • Megnyílt a Liget téri átjáró: új szakaszhoz érkezett a Kőbánya-alsó vasútállomás felújítása
    by Budapest on 2026.02.28. at 18:46

    Hosszú évek várakozása után kézzelfogható előrelépés történt Kőbánya-alsón: megszűnt a korábbi kerülő, és megnyílt a Liget tér felé vezető ideiglenes utasfolyosó. Az 1930-as években épült, műemléki védettségű állomás jelenleg zárva van, de nem elhanyagolás, hanem egy átfogó, két ütemben zajló felújítás miatt. A beruházók ezúttal tudatosan szakítottak a korábbi „toldozgatás–foldozgatás” gyakorlatával. „Az elmúlt évek tapasztalataiból A Megnyílt a Liget téri átjáró: új szakaszhoz érkezett a Kőbánya-alsó vasútállomás felújítása bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Előkerült Pesty László – lezárt ügy, nyitva maradó kérdések
    by Budapest on 2026.02.25. at 09:26

    Eltűnt. Keresték. Majd előkerült. A hivatalos történet ennyiben összefoglalható. A valóság azonban – ahogy az lenni szokott – jóval árnyaltabb. Néhány nappal ezelőtt még körözés volt érvényben Pesty László, dokumentumfilmes, közéleti szereplő ellen. A rendőrség eltűnt személyként kezelte az ügyet, a sajtó pedig – részben információhiányban – találgatni kezdett. Majd hirtelen jött a közlés: jelentkezett, A Előkerült Pesty László – lezárt ügy, nyitva maradó kérdések bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Hatékony ágyi poloska irtás – Mi dönti el a sikeres kezelést?
    by Budapest on 2026.02.11. at 12:49

    Az ágyi poloska elleni küzdelem nem egyetlen permetezés, hanem egy tervezett folyamat. 1. Pontos fertőzésfelmérés A sikeres ágyi poloska irtás első lépése a fertőzés mértékének meghatározása. A szakember azonosítja a gócpontokat és a terjedési útvonalakat. 2. Ütemezett kezelés Mivel a peték 10–14 nap alatt kelnek ki, a kezelésnek igazodnia kell ehhez a ciklushoz. Az ismételt A Hatékony ágyi poloska irtás – Mi dönti el a sikeres kezelést? bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Megkérdeztük a szakembert
    by Budapest on 2026.01.24. at 18:32

    Megkérdeztük Kónya Sándor duguláselhárítással foglalkozó szakembert, hogy mit gondol a mostanság a szakmát lejárató eseményekhez, amit úgy hívnak „duguláselhárítós maffia”, hogyan lehet ezt elkerülni? Sajnos ez egy létező és igen bosszantó jelenség, amely főleg a nagyobb városokban és a sürgős helyzetekben (amikor az ember pánikol a kiömlő víz miatt) gyakori. Nem egy klasszikus bűnszervezetről van A Megkérdeztük a szakembert bejegyzés először BK-én jelent meg.

  • Tarr Béla – A magyar filmművészet öröksége
    by Budapest on 2026.01.06. at 12:45

    Elhunyt Tarr Béla, a magyar és az egyetemes filmművészet egyik legnagyobb hatású alkotója. Filmjei nem a cselekmény gyors sodrásáról, hanem az időről, a létezés súlyáról és az emberi sorsok lassú kibomlásáról szóltak. Munkásságával világszerte újragondoltatta, mit jelent a film mint művészeti forma – és mit jelent szembenézni azzal, amiről a mozi többnyire hallgat. Tarr Béla, A Tarr Béla – A magyar filmművészet öröksége bejegyzés először BK-én jelent meg.

Facebook hozzászólás

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Budapesti közélet

Voks

Legutóbbi bejegyzések