A főváros mellett a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) sem támogatja a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke által tett javaslatot az iparűzési adó (ipa) felfüggesztésére – közölte a főpolgármester kedden a Facebook-oldalán.
Karácsony Gergely tudatta: kedden megállapodás született a fővárosi önkormányzat és a BKIK között, és e szerint „bármilyen ipa-elengedés csak akkor lehetséges, ha az az önkormányzatok számára egyidejűleg, és teljes mértékben kompenzációra kerül azok működési kiadásainak finanszírozására. Minden ezzel ellentétes javaslat súlyos problémákat jelent a gazdaság számára nélkülözhetetlen közszolgáltatások szempontjából”.
Megállapodtak abban is, hogy a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány adta lehetőségek felhasználásával közösen programot indítanak a legrosszabb helyzetben lévő mikro- és egyes kisvállalkozások mikrohitelezéssel való gyors megsegítésére, mintegy 2,5 milliárd forint értékben – írta a főpolgármester.
Hozzátette: tudjuk, hogy ennél többre lenne szükség, a budapesti vállalkozások is többet érdemelnének, de a járvány, a válság és a kormányzati megszorítások miatti nehéz helyzetünkben most ekkora segítséget tudunk felelősséggel vállalni.
Karácsony Gergely közölte: a fővárosi önkormányzat és a BKIK a lakosságnak szolgáltató budapesti vállalkozások számára közösen kupon programot indít. Ennek keretében a fogyasztók előre vásárolhatnak szolgáltatásokat, ezzel segítve a nehéz helyzetbe került vállalkozások finanszírozását.
A budapesti vállalkozásokat segítő programok részleteit közösen dolgozzák ki – olvasható a főpolgármester bejegyzésében.
- Karácsony Gergely – Bennünket nem lehet megvesztegetni. És ezt még a főmegvesztegető is elismeri
- A XV. kerület a Szilas Liget beruházás mielőbbi megvalósítását kéri a minisztertől
- Kilencmilliárdos parkfenntartási szerződés Angyalföldön – kérdéseket vet fel a fővárosi parkfenntartási ügy újabb szála
- Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben
- Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére














