Home / Hírek / Így telt el Budapesten a tavalyi év

Így telt el Budapesten a tavalyi év

Mik voltak az elmúlt év legjelentősebb változásai, fejlesztései Budapesten? Ezeket igyekeztünk összeszedni az alábbiakban.

Már 2025 januárjában arról dönthetett a Fővárosi Közgyűlés, hogy Budapest él elővásárlási jogával a Budapesti Közművek révén, és megvásárolja a főváros egyik aranytartalékát jelentő rákosrendezői területet. Így a Maxi-Dubajként elhíresült épületrengeteg helyett egy élhető városrész épülhet itt a jövőben. Azóta lezajlott a nemzetközi tervpályázat első fordulója, és a továbbjutott 16 pályázó közül 2026. március 31-én eredményhirdetés is várható.

Nyáron fontos fordulópontjához ért a Nagykörút projekt is, a beruházás gerincét az uniós pénzből megvalósuló, biztonságos közlekedést célzó fejlesztések adják, aminek tervezésére júniusban ki is írták a pályázatot. A következő években nemcsak a régi fényét nyerheti vissza, hanem egy modern, XXI. századi belvárosi emblematikus főútként születhet újjá. Novemberben pedig a Rákóczi csarnokban bemutatták a Nagykörút új arculati terveit, a beérkezett 16 érvényes pályázat közül a “Neonfényes Körút” nevű pályázatot választotta ki győztesnek a szakmai zsűri.

De itt még nem ért véget. A teljes cikket megtekintheti a budapest.hu-n

Címlapfotó: Arold Péter


Facebook hozzászólás

Budapesti közélet

Voks

Legutóbbi bejegyzések